środa, 25 stycznia 2012

Różności

Ferie mijają niepostrzeżenie. Dzieciom pogoda dopisuje, choć nic wcześniej tego nie zapowiadało. Miałam przyjemność prowadzić zajęcia rękodzielnicze z milusińskimi w Klubie Tęcza w Siedlcach. Powstały bardzo ładne kwiatki dla kochanych Babć z okazji ich święta. 


 Dzieci lubią filcowanie ze względu na bliski kontakt z miękką wełną, wodą, mydłem. Mają okazję wełnę głaskać, rolować, gnieść, co sprawia im mnóstwo radości. Ważnym aspektem tych działań jest wzmocnienie mięśni rąk, tak ważne przy pisaniu, rozwój wyobraźni, satysfakcja z niepowtarzalnych prac. 

Etui na telefon robię rzadko. Te zrobiłam z wełny w kolorze naturalnym, a następnie ufarbowałam je i wyszyłam koralikami.

Duży szal filcowany techniką nuno na ręcznie malowanym jedwabiu.

Loki wełniane w kwiatku.

Ponownie duży szal nuno z Monarchą wędrownym. Motyl jest w mega powiększeniu, gdyż w naturze jego rozpiętość skrzydeł osiąga maksymalnie 10cm.

Z maków zrobię ozdobę na szyję.

Bardzo duży szal nuno w chabrach, granacie i turkusach. 

                                
                        To tyle na dzisiaj. Wracam do filcowania, bo pomysłów w głowie tłucze się mnóstwo, a                    czasu wciąż za mało.
 ps.Dziękuję wszystkim, którzy zaglądają na mojego bloga i przepraszam, że piszę tak niesystematycznie.
      
         Ewa

4 komentarze:

 1. Zabawa z dzieciaczkami jest zawsze przednia a jakie mają zdolne rączki hohoho. Bardzo mi się podoba pomysł szalu z Monarchą wędrownym. gratulacje. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Malwino za komplement.Co dotyczy się filcowania z dziećmi, to muszę powiedzieć, że nie spotkałam malucha, któremu nie podobałoby się turlanie wełny.To świetne zajęcie dla ludzi nadpobudliwych, niewątpliwie wycisza. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Och! Piękne wyroby! A szal z motylem - aż rwie oczy :} Pooglądałam te piękności i zapraszam do siebie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Monarchą wędrownym !
  Brzmi pięknie , a na szalu jest niepowtarzalny i ulotny jak to motyl:)))

  OdpowiedzUsuń