niedziela, 21 października 2012

Jesienne prace


                  Pogoda zachęca do  podziwiania kolorów natury.
Widok z okna zarejestrowany przez moją córkę.
                  W końcu zmobilizowałam się dzisiaj i zamieszczam zdjęcia moich jesiennych prac.
Delikatna chusta z merynosa w jesiennych nastrojach.                                       Gliniane róże i ....

 Broszki-kwiaty doskonale sprawdzają się jako dodatek do swetrów i płaszczy.

Torebki z filcu technicznego są nadal na topie. Ich ogromną zaletą jest ich lekkość i wytrzymałość. Ten wzór szyję  już od roku, dekoracja natomiast jest niepowtarzalna.  Staram się dostosować ją do klientki indywidualnie.
Czerwony język między kwiatami to damski krawat ufilcowany z merynosa, połyskujący czarnymi koralikami i cekinami.

Zestaw wrzecion na których uczę się prząść. Środkowe wykonał mój mąż, natomiast dwa drewniane dostałam od kolegi, który również zrobił je sam. Wszystkie są świetne i jak widać używam każdego z nich. Mo pasją filcowania  staram się zarazić moich uczniów. Z okazji Felt United Day wspólnie z młodzieżą, nauczycielami oraz matkami uczniów filcowałyśmy obraz, którego temat brzmiał "Ogień" Pracowaliśmy według projektu Natalii i początkowo obawiałam się, że nie zdołamy odtworzyć akwarelowego pierwowzoru.
Dziękuję wszystkim za uczestnictwo we wspólnym filcowaniu. Spędziliśmy twórczo czas w miłej atmosferze. Myślę, że największą wartością tego projektu jest integracja wokół wspólnego celu jakim był obraz. Zaangażowanie Ady, Kuby, Natalii, pani Edyty, pani Marii sprawiło, że mogliśmy po kilku godzinach podziwiać efekt wspólnej pracy. Poza obrazem powstało wiele drobnych, indywidualnych prac, które  pokażę najbliższej okazji.
      

5 komentarzy:

 1. szal w pięknym ognistym wykończeniu, obraz świetny a wrzeciona mi przypomniały, że przecież też zabrałam się za naukę przez moment i czas do tego wrócić :) a przy okazji zapraszam po wyróżnienia u mnie

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj ;) krętymi drogami, ale w końcu do ciebie trafiłam ;)))) twórcze i śliczne prace!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Co za obawy! Wszak Filcomanki wszystko mogą ufilcować! Piękny obraz zdolne uczennice niesłychanie. GRATULACJE!pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję Wam dziewczyny za miłe słowa. Uczennice, ale również uczniowie są zdolni i chętni do filcowanek.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten filcowy obraz to prawdziwe dzieło wielu rąk- naprawdę śliczny:)))

  OdpowiedzUsuń