niedziela, 5 maja 2013

Wiosenne filcowanieSukienka zrobiona w technice nuno. Bazą jest jedwab naturalny, farbowany podobnie jak czesanka merynosa specjalnie na tę okazję. Przyznam szczerze, że miałam kłopot z wyborem kolorów. Jedwab moczył się nawet w naparze herbaty. 

Letni szal / nunofilc/


Chusta filcowana na ręcznie malowanym jedwabiu.

Duży szal nuno z różami.

cd.róż


Bardzo duży szal w kształcie motyla.

Czerwień w realu jest bardziej nasycona.

i róże z bliska.

Zdjęcie nie oddaje urody tej pracy. Delikatna biała jedwabna kratka uwięziona jest w merynosowej różowo-fiołkowej falbanie.

Kamizela idealna na wiosenne i letnie dni. Czesanka merynosa /18mic/ została ułożona na kreszowanym jedwabiu. Kamizelę zdobią. lniane włókna, które pięknie farbują się i dodają pracom sporo uroku
VI Jarmark św. Stanisława
. Prace te, będzie można obejrzeć,  na Jarmarku św.Stanisława.   Będę czekała na Państwa na ulicy Kilińskiego/mam nadzieję, że w tym roku  bliżej ulicy Pułaskiego, niż Kościoła Garnizonowego/ Serdecznie zapraszam w dniach   10-11.05. Zachęcam również do odwiedzenia w piątek 10.05, namiotu szkoły w której mam przyjemność pracować, tj. Publicznego Gimnazjum nr3 z Oddziałami Integracyjnymi. W ramach Targów Edukacyjnych  pochwalimy się  osiągnięciami naszych uczniow, zaprezentujemy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, które pozwalają młodzieży rozwijać swoje zainteresowania, a także zdobywać nowe umiejętności. Wśród wielu propozycji jest również prowadzone przeze mnie Koło Rękodzieła.  Na  zajęciach uczniowie poznają tajniki filcowania, szydełkują, robią świece. Swoją wiedzą dzielą się z nimi mamy oraz pracownicy szkoły.

3 komentarze:

 1. Witaj Ewa!
  Spotkałam Ciebie u Gaji.
  Mam wiele do nadrobienie w oglądaniu cudeniek jakie tworzysz. Bardzo mi się tu podoba i zostanę na dłużej. Dzisiaj tylko ten komentarz, ale obiecuję zaglądać i komentować bo śliczności robisz. Zapraszam do siebie :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj Ewo!
  Zapraszam do siebie po wyróżnienie Leibster Blog!
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne szale, niezwykle efektowne - miło popatrzeć. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń